BÜYÜK AVRUPA TURU

Turdan Kareler

Program Hakkında

Büyük Avrupa Turu, Avrupa'nın birbirinden güzel 14 ülkesini ve 24 şehrini kapsayan, 17 gece 18 gün süren, 17 gece 2 kişilik odalarda konaklama seçeneği ile Türkiye'nin HER GECE KONAKLAMALI ekonomik avrupa turlarının başında gelmektedir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Şehirlerarası ulaşım bedelleri.
17 gece 2, 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama.
Türkçe rehberlik hizmeti.
Tüm şehir vergileri.
Tur boyunca su, çay ve kahve ikramı.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş bedelleri.
Öğle ve akşam yemekleri ile kişisel harcamalar.
Seyahat sağlık sigortası. (20€)
Schengen vize ücreti. (140€)
Yurtdışı çıkış harcı. (15₺)
Venedik Liman - San Marko arası vapur ücreti. (15€)
Roma metro bilet ücretleri. (6€)


Detaylı Program (17 Gece 18 Gün)

Hareket günü, tur tarihinden bir gün önce saat 16.00’da Osmanbey ofis önünde, 17.00'da Forum İstanbul AVM (Kocatepe Metro Durağı) önünde buluşma, bavulları otobüsümüze yerleştirme, yolcularımızın öncesinde belirlenmiş olan koltuklarına yerleşmesi ile başlamakta; saat 20.00’de yola çıkış ile devam etmektedir. Saat 24:00 sularında Kapıkule Sınır Kapısı'na varış ve ardından gümrük işlemleri.

 • 1

  Belgrad

  Bulgaristan üzerinden yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde kahvalt molası. Kahvaltı molası ardından yola devam ediş ve Belgrad’a varış şehir turuna başlama. Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydan, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toplanma, otele hareket ve konaklama.

 • 2

  Budapeşte

  Sabah kahvaltının ardından grup olarak otelimizden ayrılma ve Budapeşte'ye doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin Buda daha çok tarihi kısmı barındırırken Peşte ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katlımcılarımızla, Budapeşte’yi baştan sona Türkçe rehberli tekne turu ile geziyoruz. Daha sonra buluşma, otele hareket ve yerleşme.

 • 3

  Viyana - Prag

  Sabah kahvaltının ardından Viyana'ya hareket. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofurg Sarayı, Belediye Binası, Opera Binası, Psikanalizin kurucusu Avusturyalı ünlü doktor Sigmund Freud’un müdavimi olduğu Central Cafe ve Veba Anıtı bulunmaktadır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Ardından Prag’a doğru hareket. Prag'a varış ve otele yerleşme.

 • 4

  Prag - Leipzig

  Sabah kahvaltının ardından şehir turu. Gezilecek yerler arasında Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı, Powder Tower, Dans Eden Ev bulunmaktadır. Sonrasında tüm konuklarımız için serbest zaman. Serbest zamanda Vltava nehrinde sandal kiralayıp nehir üzerinde gezintye çıkabilir, Nazım Hikmet’in de sık sık ziyeret ettiği ve yorgunluk attığı Kavarna Slavia Cafd’de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşma ve Leipzig’e doğru hareket, varış ve konaklama.

 • 5

  Leipzig - Dortmund - Breda

  Sabah kahvaltının ardından Dortmund’a doğru yola çıkış. Dortmund şehir turunda görülecek yerler arasında St. Reinold Kilisesi ve Botanischer Garten Rombergpark bulunmakta. Verilecek serbest zaman sonrasında buluşma ve Breda’ya doğru yola çıkış, varış ve konaklama.

 • 6

  Breda - Amsterdam - Breda

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Amsterdam'a hareket. Amsterdam şehir turunda gezilecek yerler arasında Müzeler Meydanı, Dam Meydanı, Amsterdam Kanalları, Çiçek Pazarı, Amsterdam Centraal, Bit Pazarı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve otobüsümüz ile Breda'ya dönüş, varış ve konaklama.

 • 7

  Brugge - Paris

  Kahvaltının ardından Brugge'e hareket. Brugge şehir turunda gezilecek yerler arasında Markt Meydanı, meşhur Brugge kanalları, Belfry çan kulesi var. Serbest zamanın ardından Paris’e doğru hareket, varış ve konaklama.

 • 8

  Paris

  Kahvaltının ardından Paris şehir turumuzda görülecek yerler arasında Eyfel Kulesi, Şanzelize Caddesi, Zefer Takı, Ressamlar Tepesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Aşıklar Köprüsü (Pont des Arts) bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve grupça otele dönüş.

 • 9

  Paris - Limoges

  Sabah kahvaltının ardından Sacra Cour Bazilikası gezisi. Bazilika çevresinde alışveriş ve serbest zaman. Serbest zaman içerisinde dieyen katlımcılarımız Louvre Müzesi’ne girilebilir. Dileyen ziyaretçilerimiz bireysel olarak Sen Nehri turlarına katlabilir, Paris sokaklarını keşfedebilirler. Grup olarak veya bireysel yapılan aktviteler ve ziyaretler sonrasında gün bitmeden yeni rotamız Limoges'e hareket, varış ve konaklama.

 • 10

  Barselona

  Sabah erken saatte kahvaltının ardından otelimizden ayrılış ve Barselona’ya doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Barselona’ya varış. Barselona şehir turunda gezilecek yerler arasında La Sagrada Familia, Tibidabo, Camp Nou, Kristof Kolomb Heykeli, La Boqueria ve La Rambla bulunmakta. Gün sonunda konaklama otelimizde.

 • 11

  Barselona - Marsilya

  Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış ve denize girebilmek, Barselona plajının ve sokaklarının tadına varabilmek için serbest zaman. Bireysel olarak Port Guell veya La Rambla Caddesinde geleneksel Sangria’nın, çeşit çeşit Paella ve Tapas’ların tadına bakabilir, şehrin mimarı Katalan mimar Gaudi’nin eserlerini ziyaret ederek günü tamamlayabilir veya şehrin 5 km’lik plajında deniz keyf yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası yeni rotamız olan Marsilya'ya hareket, varış ve konaklama.

 • 12

  Cannes - Nice - Monte Carlo - Antibes

  Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Cannes'a doğru hareket. Cannes şehir turunda görülecek yerler arasında Liman ve Cannes Film Festvali'nin yapıldığı saray var. Sonrasında Nice’e doğru yola çıkış. Nice şehir merkezinde yapılan küçük bir gezintnin ardından yemek yeme, denize girme veya alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman ardından Monte Carlo’ya doğru yola çıkış. Kumarhaneler şehri Monte Carlo’da yapılacak panoramik bir gezinin ardından Antibes'e doğru hareket, varış ve konaklama.

 • 13

  Pisa - Floransa - Montecatini Terme

  Kahvaltının ardından Pisa'ya doğru yola çıkış. Pisa'da eğik Pisa kulesi ile koordinatörlerimizin de yardımıyla klasik meşhur fotoğraf pozlarınızı yakalayabilmeniz ve Avrupa’daki en uygun fiyatlara hediyelikler alabilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşma ve yola çıkış. 1 saatlik yolculuk sonrası Floransa’ya varış. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Piazza del Duomo, Floransa Katedrali, Gioto’nun Çan Kulesi, Aziz Giovanni Vafizhanesi, Ponte Vecchio, Signoria Meydanı, Vecchio Sarayı bulunmaktadır. Dileyen katlımcılarımız serbest zamanda Piazzale Michelangelo’nun eşsiz manzarasını izlemeye gidebilirler. Gün sonunda Montecatini Terme'ye hareket, varış ve konaklama.

 • 14

  Roma

  Kahvaltının ardından Roma'ya doğru hareket. Roma şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Castel Sant Angelo, Kolezyum, Emanuelle 2 Anıt, Trevi Çeşmesi(Aşk Çeşmesi), Panteon, İspanyol Merdivenleri, Novana Meydanı, Popolo Meydanı bulunmaktadır. Serbest zaman ardından buluşma ve otele yerleşme.

 • 15

  Vatikan - Venedik

  Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Vatkan gezisi, serbest zaman ve sonrasında Venedik’e doğru yola çıkış. Venedik’e varış, otele yerleşme ve konaklama.

 • 16

  Venedik

  Kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Venedik şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Dükler Sarayı, San Marco Meydanı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Sonrasında lezzetli pizzalar, dondurmalar ve ara sokaklarda kayife kaybolacağınız alışveriş dükkanları, Vivaldi’nin eserlerinin yankılandığı meşhur San Marco Meydanında ruhunuzu dinlemeniz için serbest zaman. Sonrasında otele varış ve konaklama.

 • 17

  Bled - Belgrad

  Sabah kahvaltnın ardından otelden ayrılış ve Bled'e hareket. Avrupa'nın en doğal göllerinden biri olan Bled gölünde yüzme ve dinlenme için serbest zaman. Sonrasında buluşma ve Belgrad’a doğru hareket, otele varış ve yerleşme.

 • 18

  Sofya - İstanbul

  Sabah kahvaltının ardından Sofya'ya hareket. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Aleksandr Nevski Katedrali var. Kısa bir serbest zaman ardından yola çıkış. Sınırda verilecek freeshop molasının ardından İstanbul’a doğru hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Sign In